12.04.2017

Špringrová, Molnár & Kovács Aj by som trénoval viac, ale...

Diskusia o regenerácii, relaxe a rehabilitácii

Séria Ako byť FIT debát pokračovala ďalším večerom. Tentoraz o regenerácii, relaxe a rehabilitácii. Debatovali sme o úskaliach kondičného tréningu, ktoré sprevádzajú takmer každého športovca. S kým?

- fyzioterapeutka Ingrid Palaščáková Špringrová z Českej republiky,

- atletický a kondičný tréner, ktorý viedol hviezdy NHL či basketbalistov Interu Bratislava Maroš Molnár

- najlepší slovenský boxer a majster sveta Tomi KID Kovács.

Večerom nás tradične bude sprevádzať športový fyziológ Viktor Bielik.


Akciu podporili Maxsport advanced nutrition, Športujeme.sk či sli.do

Séria Ako byť FIT debát pokračovala ďalším večerom. Tentoraz o regenerácii, relaxe a rehabilitácii. Debatovali sme o úskaliach kondičného tréningu, ktoré sprevádzajú takmer každého športovca. S kým?

- fyzioterapeutka Ingrid Palaščáková Špringrová z Českej republiky.PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. z centra Rehaspring - centrum fyzioterapie a vzdělávání. Zaoberá sa vývojom liečby Akrálnej koaktivačnej terapie "ACT" (Acral Coactivation Therapy), ktorá využívá princípy metódy Roswithy Brunkow (metóda, ktorá je využívaná v diagnostike a terapii deti, dospelých i športovcov). Viac o nej na rehaspring.cz.

- atletický a kondičný tréner, ktorý viedol hviezdy NHL či basketbalistov Interu Bratislava Maroš Molnár. Maroš Molnár pôsobí na scéne kondičného tréningu už od nepamäti. Spolupracuje so špičkovými slovenskými športovcami ako tenistka Čepelová, hokejista Višňovský či basketbalisti Rančíkovci, viď molfit.com.

Je absolventom FTVŠ pre telesnú výchovu a biológiu, ďalej certifikáty pre: silová metóda, atletika, pilates, stabilizačný tréning. Je to toho dosť. No najmä, je to príjemný človek, plný energie

- najlepší slovenský boxer a majster sveta Tomi KID Kovács. Prečo je Tomi KID Kovács najlepší slovenský boxer? V poloťažkej hmotnosti získal viacero titulov a do decembra 2013 bol v profesionálnom ringu neporazený. Aktuálne skóre je – 25 víťazstiev, z toho 14 KO a 1 prehra. V decembri 2009 sa v strhujúcom súboji s Keňanom Samsonom Onyangom stal majstrom sveta organizácie WBF v poloťažkej váhe a 25. februára 2011 v súboji s Hamzom Wanderom z Ugandy získal titul európskeho šampióna WBO. Posledný zápas sa uskutočnil 31.októbra 2014 v trnavskej mestskej hale proti Hamzovi Wandrovi o titul organizácie WBF. Tomi porazil Uganďana na body v desiatich kolách. Viac na Tomikid.com.

Večerom nás tradične bude sprevádzať športový fyziológ Viktor Bielik.


Ak sa vám relácia páči, odporučte ju aj kamarátom a známym.

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár