13.08.2017

BodyWorld.sk Aká je kvalita a výber proteínov na Slovensku?

Epizóda 1

Počas epizódy sme sa venovali: • Najpredávanejšie proteíny • Najkvalitnejší proteín na trhu • Kvalitné proteíny a slovenskí výrobcovia • Všetko o srvátke

BodyWorld.sk, ktorého zakladatelia Peter Požgay a Martin Horniak dokázali úspešne premeniť svoju vášeň k športu, sa za viac ako 10 rokov vypracovali medzi špičku v predaji doplnkov výživy pre športovcov. Okrem celoživotných skúseností s užívaním doplnkov výživy a nutričným poradenstvom pre klientov, si prešli aj ich výrobou a majú veľmi dobrý prehľad o trhu a novinkách.

BodyWorld.sk aktuálne ponúka najširšie spektrum proteínov, gainerov, aminokyselín, „spaľovačov“ a ostatných doplnkov výživy, vrátane zdravých potravín. Tie sú Vám k dispozícii nie len online, ale aj na špecializovanej predajni na centrále v Bratislave.


Počas epizódy sme sa venovali:

• Najpredávanejšie proteíny

• Najkvalitnejší proteín na trhu

• Kvalitné proteíny a slovenskí výrobcovia

• Všetko o srvátke


Vypočuj si celú epizódu Ako byť FIT show na Sound Cloude 

Epizóda krok za krokom:

1:50 aké typy bielkovín sa predávajú najviac?

2:27 izolát alebo hydrolyzát?

3:50 aká je cena proteínov na trhu? Ktorý typ je najpredávanejší?

4:34 existuje vôbec rozdiel v proteínoch, ktoré prijímame? Je potrebné riešiť, aký proteín si dávame po tréningu?

7:55 zmenilo sa niečo v strave športovcov oproti 90-tym rokom?

8:38 koľko gramov bielkovín na kilogram váhy je pre atlétov ideálne?

10:20 majú ľudia s nadváhou rovnaký príjem bielkovín na deň ako športovec? Je tam rozdiel?

11:15 ak prijmem viac bielkovín ako potrebujem, môže nastať komplikácia?

12:10 ako sa vstrebáva 300-400 gramový steak v tele?

14:50 ako sa vstrebe 2-násobná dávka proteínov?

16:52 môžu nízko sacharidoví športovci počas ťažkého tréningu fungovať bez sacharidov?

19:33 aké sú vaše skúsenosti s kazeínom?

20:50 aká je výhoda srvátky?

21:25 rastlinné proteíny

23:20 čo chýba rastlinným proteínom?

24:30 v čom je problematická sója?

25:19 čo si všímať na proteínoch a obaloch? Ako začať s proteínmi?

29:19 slovenskí výrobcovia proteínov a doplnkov. Aká je kvalita či výber na trhu?

31:15 v akej krajine majú najkvalitnejšie proteíny či srvátku?


Skrátená YouTube verzia

Ako byť FIT show môžeš počúvať a sledovať vďaka:


Max Sport advanced nutrition

Max Sport je slovenská firma zaoberajúca sa vývojom funkčných potravín s cieľom byť značkou, ktorá ponúka svojim zákazníkom zdravšie a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam. Spoločnosť Max Sport s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom poskytnúť modernú výživu pre miestnych profesionálnych športovcov v oblasti atletiky a fitness. Počas niekoľkých rokov výrazne rastúceho dopytu po produktoch Max Sport - Protein a Life + Energy, sa tieto produkty stávali čoraz populárnejšími medzi bežnými ľuďmi. Tí hľadali zdravšie alternatívy stravy a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam.

Tento trend viedol k tomu, že firma Max Sport sa v roku 2010 rozhodla kompletne zmeniť stratégiu a zamerať sa na miesta predaja, kde sa vyskytuje široká verejnosť. Bol dobrý krok a tyčinka Max Sport Protein Bar sa stala najpredávanejšou lokálnou značkou v segmente zdravej a športovej výživy.

Okrem už klasickej proteínovej tyčinky môžete pod rovnakou značkou Max Sport nájsť 18 ďalších druhov produktov, pričom veľmi silné zastúpenie majú 100% prírodné produkty Good morning, obľúbené raw tyčinky Paleo a bio novinky Protein Pasta.

Max Sport produkty sú vyrábané v moderných prevádzkach, ktoré spĺňajú tie najvyššie štandardy. Dôkazom je množstvo cien za inovácie z najväčších medzinárodných výstav v Paríži alebo z Dubaja, ale tiež aj udelenie ocenenia Superbrands na Slovensku. Ich posledným veľkým úspechom je zisk ocenenia Volba spotřebitelů v Českej republike pre produktovú radu Royal Protein. Cieľom Max Sport je byť značkou, ktorá prináša produkty 21. storočia a ponúkať zákazníkom zdravšiu a funkčnú podobu snackov.


Portál Cvičte.sk

Cvičte.sk je mediálny portál, ktorého snahou je v prvom rade motivovať všetkých k pohybu a zdravému životnému štýlu. Denne prináša svojim čitateľom zaujímavé informácie o cvičení, stravovaní, rôznych podujatiach a zaujímavých osobnostiach športového života. Jana Šimkovičová s jej tímom žije športom každý deň a túto vášeň pretavuje práve do informácii, ktoré zdieľa s čitateľmi. Aktuálne je ich viac ako 300 tisíc mesačne. Popri portáli CVIČTE založila spolu s manželom vydavateľstvo FITnamotávka, ktoré sa venuje vydávaniu 100% zdravých kníh. Najnovším titulom sú ZDRAVÉ RÝCHLOVKY.


Orechové nátierky LifeLike

Orechové krémy LifeLike vznikli z jediného dôvodu. Z vášne k aktívnemu životnému štýlu a kvalitným potravinám. Libor Mačalík s jeho ženou Vendulou našli po záľube vo fitness aj záľubu v orechoch. Preto namiešali domáce arašidové maslo.

Arašidový krém chutil aj kamarátom a postupne vznikali mandľové, kešu alebo lieskové krémy. Rovnako kombinácia s kokosom, čokoládou alebo jedinečná séria Twister. Všetky majú spoločné jedno. Kvalitu. Poctivosť. Čerstvosť.

Vypočuj a pozri si ďalšie epizódy

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár