15.09.2017

Igor Bukovský O slanine viem povedať jediné pozitívum

Epizóda 5

Počas epizódy sme sa venovali: • Typická strava Slovákov v minulosti • Profil slaniny a ostatných tukov • Výhody vybraných rastlinných olejov

MUDr. Igor Bukovský, PhD. sa výžive človeka venuje už viac ako 27 rokov. Absolvoval množstvo svetových a európskych kongresov, vrátane aktívnej účasti na nich. V roku 2004 opustil výskum a akademickú obec a založil svoju Ambulanciu klinickej výživy. V nej sa venuje prednáškovej, poradenskej a vydavateľskej činnosti. Napísal a vydal 13 kníh, ktorých sa v českom a slovenskom jazyku predalo doteraz vyše 900 tisíc kusov.

Je viac ako 100-násobným Majstrom Slovenska v plávaní všetkých vekových kategórií. Takisto je Majstrom Česko-Slovenska všetkých vekových kategórií a dodnes drží jeden slovenský žiacky rekord, ktorý nebol prekonaný už viac ako 37 rokov.

Nedávno založil a začal budovať nový, najväčší portál svojho druhu, AKV Encyklopédia výživy a prírodnej liečby. V septembri 2017 vyšla jeho najnovšia kniha (Za)chráňte svoje črevo!


Počas epizódy sme sa venovali:

• Typická strava Slovákov v minulosti

• Profil slaniny a ostatných tukov

• Výhody vybraných rastlinných olejov

Epizóda krok za krokom:

3:20 čo sa jedlo v minulosti na Slovensku?

04:50 Aká bola typická strava na Slovensku počas vojny

5:52 slanina a typický jedalníček Slováka. Patrí tam slanina?

06:10 údeniny ako karcinogén

07:45 slanina vs olivový olej (6:10)

08:30 lipidový profil slaniny

10:40 aké tuky majú lepší profil mastných kyselín ako slanina

11:40 omega-6 mastné kyseliny a rastlinné oleje

12:30 výhody olivového oleja

13:50 tráviaci trakt a zápaly

15:05 slanina a selén vs. para orechy a selén

16:10 mladé prasa má menej toxínov

17:05 najväčšie pozitívum slaniny podľa doktora Bukovského

17:28 ako odporúča konzumovať mliečne výrobky doktor Bukovský?

18:25 môžu si dať slaninu aktívni ľudia a športovci? Kedy je prospešná?

20:20 ako ideálne použiť slaninu v strave?

Ako byť FIT show môžeš počúvať a sledovať vďaka:

Max Sport advanced nutrition

Max Sport je slovenská firma zaoberajúca sa vývojom funkčných potravín s cieľom byť značkou, ktorá ponúka svojim zákazníkom zdravšie a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam. Spoločnosť Max Sport s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom poskytnúť modernú výživu pre miestnych profesionálnych športovcov v oblasti atletiky a fitness. Počas niekoľkých rokov výrazne rastúceho dopytu po produktoch Max Sport - Protein a Life + Energy, sa tieto produkty stávali čoraz populárnejšími medzi bežnými ľuďmi. Tí hľadali zdravšie alternatívy stravy a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam.

Tento trend viedol k tomu, že firma Max Sport sa v roku 2010 rozhodla kompletne zmeniť stratégiu a zamerať sa na miesta predaja, kde sa vyskytuje široká verejnosť. Na základe požiadaviek bežných ľudí s aktívnym životným štýlom sa rozhodli presunúť z fitness centier do retailových obchodov. Predaje ukázali, že to bol dobrý krok a tyčinka Max Sport Protein Bar sa stala najpredávanejšou lokálnou značkou v segmente zdravej a športovej výživy.

Okrem už klasickej proteínovej tyčinky môžete pod rovnakou značkou Max Sport nájsť 18 ďalších druhov produktov, pričom veľmi silné zastúpenie majú 100% prírodné produkty Good morning, obľúbené raw tyčinky Paleo a bio novinky Protein Pasta. Cieľom Max Sport je byť značkou, ktorá prináša produkty 21. storočia a ponúkať zákazníkom zdravšiu a funkčnú podobu snackov.

P.S. Osobne odporúčam Protein pastu či Paleo raw protein bars

Portál Cvičte.sk

Cvičte.sk je mediálny portál, ktorého snahou je v prvom rade motivovať všetkých k pohybu a zdravému životnému štýlu. Denne prináša svojim čitateľom zaujímavé informácie o cvičení, stravovaní, rôznych podujatiach a zaujímavých osobnostiach športového života. Jana Šimkovičová s jej tímom žije športom každý deň a túto vášeň pretavuje práve do informácii, ktoré zdieľa s čitateľmi. Aktuálne je ich viac ako 300 tisíc mesačne. Takisto vydali knihu Zdravé rýchlovky.

Orechové nátierky LifeLike

Orechové krémy LifeLike vznikli z jediného dôvodu. Z vášne k aktívnemu životnému štýlu a kvalitným potravinám. Libor Mačalík s jeho ženou Vendulou našli po záľube vo fitness aj záľubu v orechoch. Preto namiešali domáce arašidové maslo.

Arašidový krém chutil aj kamarátom a postupne vznikali mandľové, kešu alebo lieskové krémy. Rovnako kombinácia s kokosom, čokoládou alebo jedinečná séria Twister. Všetky majú spoločné jedno. Kvalitu. Poctivosť. Čerstvosť.

P.S. určite skúste Coconut Twister, Coffee Twister či protein lieskový krém s čokoládou

Vypočuj a pozri si ďalšie epizódy Ako byť FIT show

Milan Sedliak Ako často prijímať bielkoviny a ktorý zdroj je najideálnejší?

Katarína Nádaská Ako vyzerala typická strava Slovákov v minulosti

Alebo mrkni náš magazín

Nájdené odpovede: 3

masozravec

Aj vlasy mu vypadali lebo zere iba travu

31. Aug 2018 - 10:02

Odpoveď

Anna Smáková

Prosím o Váš názor na užívanie prípravku SYMPROVE Live & Active Bacteria na histamínovú intoleranciu. Ďakujem Vám,prajem pekný deň

22. Feb 2020 - 11:24

Odpoveď

Michaela

Dobrý deň, prosím o radu. Od troch mesiacov narodenia trpim atopickym ekzemkm. V dectve bol ako tak zvladnutelny no na strednej sa extrémne zhoršil. Mám 27 rokov a ekzem na celom tele..mokvavý, zapáleny. Mám otvorene rany.Mam ho tak zlý,že nemôžem chodit do práce. Kožne mi dávaju Len kortikoidy. Vyskušala som uz vselico od diet az p.o. homeopatika.Mam alergie na stromy, pele, prach roztocne. Chcela by som vyškušat očitu pecene solou, kde sa vam nasledne vyplavia kamene z pecene a žlčníka https://naturopatia.sk/ocista-pecene-a-zlcnika/. A vsak neviem ci je to bezpecne. Rada by som vedela váš názor. Ďakujem veľmi pekne s pozdravom Michaela

23. Jul 2020 - 15:22

Odpoveď

Zanechať komentár