15.09.2017

Igor Bukovský O slanine viem povedať jediné pozitívum

Epizóda 5

Počas epizódy sme sa venovali: • Typická strava Slovákov v minulosti • Profil slaniny a ostatných tukov • Výhody vybraných rastlinných olejov

MUDr. Igor Bukovský, PhD. sa výžive človeka venuje už viac ako 27 rokov. Absolvoval množstvo svetových a európskych kongresov, vrátane aktívnej účasti na nich. V roku 2004 opustil výskum a akademickú obec a založil svoju Ambulanciu klinickej výživy. V nej sa venuje prednáškovej, poradenskej a vydavateľskej činnosti. Napísal a vydal 13 kníh, ktorých sa v českom a slovenskom jazyku predalo doteraz vyše 900 tisíc kusov.

Je viac ako 100-násobným Majstrom Slovenska v plávaní všetkých vekových kategórií. Takisto je Majstrom Česko-Slovenska všetkých vekových kategórií a dodnes drží jeden slovenský žiacky rekord, ktorý nebol prekonaný už viac ako 37 rokov.

Nedávno založil a začal budovať nový, najväčší portál svojho druhu, AKV Encyklopédia výživy a prírodnej liečby. V septembri 2017 vyšla jeho najnovšia kniha (Za)chráňte svoje črevo!


Počas epizódy sme sa venovali:

• Typická strava Slovákov v minulosti

• Profil slaniny a ostatných tukov

• Výhody vybraných rastlinných olejov

Epizóda krok za krokom:

3:20 čo sa jedlo v minulosti na Slovensku?

04:50 Aká bola typická strava na Slovensku počas vojny

5:52 slanina a typický jedalníček Slováka. Patrí tam slanina?

06:10 údeniny ako karcinogén

07:45 slanina vs olivový olej (6:10)

08:30 lipidový profil slaniny

10:40 aké tuky majú lepší profil mastných kyselín ako slanina

11:40 omega-6 mastné kyseliny a rastlinné oleje

12:30 výhody olivového oleja

13:50 tráviaci trakt a zápaly

15:05 slanina a selén vs. para orechy a selén

16:10 mladé prasa má menej toxínov

17:05 najväčšie pozitívum slaniny podľa doktora Bukovského

17:28 ako odporúča konzumovať mliečne výrobky doktor Bukovský?

18:25 môžu si dať slaninu aktívni ľudia a športovci? Kedy je prospešná?

20:20 ako ideálne použiť slaninu v strave?

Ako byť FIT show môžeš počúvať a sledovať vďaka:

Max Sport advanced nutrition

Max Sport je slovenská firma zaoberajúca sa vývojom funkčných potravín s cieľom byť značkou, ktorá ponúka svojim zákazníkom zdravšie a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam. Spoločnosť Max Sport s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom poskytnúť modernú výživu pre miestnych profesionálnych športovcov v oblasti atletiky a fitness. Počas niekoľkých rokov výrazne rastúceho dopytu po produktoch Max Sport - Protein a Life + Energy, sa tieto produkty stávali čoraz populárnejšími medzi bežnými ľuďmi. Tí hľadali zdravšie alternatívy stravy a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam.

Tento trend viedol k tomu, že firma Max Sport sa v roku 2010 rozhodla kompletne zmeniť stratégiu a zamerať sa na miesta predaja, kde sa vyskytuje široká verejnosť. Na základe požiadaviek bežných ľudí s aktívnym životným štýlom sa rozhodli presunúť z fitness centier do retailových obchodov. Predaje ukázali, že to bol dobrý krok a tyčinka Max Sport Protein Bar sa stala najpredávanejšou lokálnou značkou v segmente zdravej a športovej výživy.

Okrem už klasickej proteínovej tyčinky môžete pod rovnakou značkou Max Sport nájsť 18 ďalších druhov produktov, pričom veľmi silné zastúpenie majú 100% prírodné produkty Good morning, obľúbené raw tyčinky Paleo a bio novinky Protein Pasta. Cieľom Max Sport je byť značkou, ktorá prináša produkty 21. storočia a ponúkať zákazníkom zdravšiu a funkčnú podobu snackov.

P.S. Osobne odporúčam Protein pastu či Paleo raw protein bars

Portál Cvičte.sk

Cvičte.sk je mediálny portál, ktorého snahou je v prvom rade motivovať všetkých k pohybu a zdravému životnému štýlu. Denne prináša svojim čitateľom zaujímavé informácie o cvičení, stravovaní, rôznych podujatiach a zaujímavých osobnostiach športového života. Jana Šimkovičová s jej tímom žije športom každý deň a túto vášeň pretavuje práve do informácii, ktoré zdieľa s čitateľmi. Aktuálne je ich viac ako 300 tisíc mesačne. Takisto vydali knihu Zdravé rýchlovky.

Orechové nátierky LifeLike

Orechové krémy LifeLike vznikli z jediného dôvodu. Z vášne k aktívnemu životnému štýlu a kvalitným potravinám. Libor Mačalík s jeho ženou Vendulou našli po záľube vo fitness aj záľubu v orechoch. Preto namiešali domáce arašidové maslo.

Arašidový krém chutil aj kamarátom a postupne vznikali mandľové, kešu alebo lieskové krémy. Rovnako kombinácia s kokosom, čokoládou alebo jedinečná séria Twister. Všetky majú spoločné jedno. Kvalitu. Poctivosť. Čerstvosť.

P.S. určite skúste Coconut Twister, Coffee Twister či protein lieskový krém s čokoládou

Vypočuj a pozri si ďalšie epizódy Ako byť FIT show

Milan Sedliak Ako často prijímať bielkoviny a ktorý zdroj je najideálnejší?

Katarína Nádaská Ako vyzerala typická strava Slovákov v minulosti

Alebo mrkni náš magazín

Nájdené odpovede: 1

masozravec

Aj vlasy mu vypadali lebo zere iba travu

31. Aug 2018 - 10:02

Odpoveď

Zanechať komentár