20.08.2017

Iveta Hauserová Prejedanie neznamená nárast svalstva

Epizóda 2

Počas epizódy sme sa venovali: • Existujú low carb kulturisti • Koľko proteínov je ideál za deň • Môže človek napredovať bez sacharidov • Pestrá strava je základ každého športovca • Pohľad ženy na stravu a bielkoviny

Iveta Hauserová je trénerka vo fitness centre FIT UP! v Bratislave. Udivuje ju koľko je na svete videí a poznatkov o cvičení a strave, ľudia, ktorí vo fitku vymýšľajú čudné kombinácie cvikov a typov stravovania. Plánuje natočiť sériu videí ako cvičiť kvalitne technicky, s ideálnou váhou, aby prišiel vytúžený progres. Skúseností naozaj má, keďže cvičí a trénuje už 24 rokov.

Pôsobí v organizácii naturálnej kulturistiky SANK, kde je rozhodkyňa a takisto súťažiaca. Život rozhodkyne ju fascinuje a láka oveľa viac. Prečo? Je to pre ňu nová výzva a vie využiť svoje dlhoročné skúsenosti zo súťaženia. Sama totiž stávala na pódiu a vie, akú drinu to obnáša. Obzvlášť v naturálnej kulturistike.

Je Majsterkou sveta aj Európy vo physique, čo je forma ženskej kulturistiky. Organizuje Media4rent Natural Cup Bratislava, čo je medzinárodná súťaž v naturálnej kulturistike.

Miluje dobré jedlo, úprimnosť a svoju prácu. Jej cieľom je prispieť k rozvoju atlétov a odovzdať 24-ročné skúsenosti ľuďom ďalej. Najradšej relaxuje popri iných druhoch športu alebo užívaním si domácej pohody.

Počas epizódy sme sa venovali:

• Existujú low carb kulturisti

• Koľko proteínov je ideál za deň

• Môže človek napredovať bez sacharidov

• Pestrá strava je základ každého športovca

• Pohľad ženy na stravu a bielkoviny

Epizóda krok za krokom:

4:06 zdroje bielkovín v strave, aby sval rástol

5:24 potrebujem veľa bielkovín, aby mi rástli svaly?

7:00 prečo prejedanie neznamená nárast svalstva?

7:29 je dobré jesť mäso deň čo deň?

8:15 aký má Iveta postoj k sóji?

9:20 čo si myslí Iveta o mlieku?

9:55 ženy a mliečne výrobky. Aká môže nastať komplikácia?

11:09 ako ovplyvňuje vek nárast svalstva? V čom sú rozdiely v trávení?

11:57 mladí športovci a doplnky výživy. Prečo neodporúča zaradiť do tréningu?

13:10 koľko gramov bielkovín a sacharidov na kilogram váhy je ideál za deň?

14:54 aká je ideálna jednorázová dávka bielkovín?

15:30 aké optimálne jedlo obsahuje ideálnu jednorázovú dávku bielkovín?

17:00 oplatí sa ísť nad 30 gramov bielkovín na jednu dávku?

19:13 prečo si dávať pozor na etikety a čo si všímať?

20:02 priberiem zo sacharidov?

21:55 Iveta, poznáš „low carb“ kulturistu?

23:19 môže nadmerný príjem bielkovín spôsobovať ťažkosti či poškodenia u zdravých ľudí?

26:03 aká je optimálna frekvencia príjmu bielkovín počas dňa?

29:07 prerušovaná hladovka (napríklad 16 hodín bez jedla za deň a 8 hodinové okno, kedy jesť môžem) a jej význam pre budovanie svalov

30:38 viem vstrebať naraz aj 90 g bielkovín?

31:36 3 hlavné poznatky o bielkovinách podľa Ivety Hauserovej

34:20 aký zdroj bielkovín si dať pred spaním?

Pozri si urývok aj na YouTube videu

Ako byť FIT show môžeš počúvať a sledovať vďaka:


Max Sport advanced nutrition

Max Sport je slovenská firma zaoberajúca sa vývojom funkčných potravín s cieľom byť značkou, ktorá ponúka svojim zákazníkom zdravšie a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam. Spoločnosť Max Sport s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom poskytnúť modernú výživu pre miestnych profesionálnych športovcov v oblasti atletiky a fitness. Počas niekoľkých rokov výrazne rastúceho dopytu po produktoch Max Sport - Protein a Life + Energy, sa tieto produkty stávali čoraz populárnejšími medzi bežnými ľuďmi. Tí hľadali zdravšie alternatívy stravy a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam.

Tento trend viedol k tomu, že firma Max Sport sa v roku 2010 rozhodla kompletne zmeniť stratégiu a zamerať sa na miesta predaja, kde sa vyskytuje široká verejnosť. Bol dobrý krok a tyčinka Max Sport Protein Bar sa stala najpredávanejšou lokálnou značkou v segmente zdravej a športovej výživy.

Okrem už klasickej proteínovej tyčinky môžete pod rovnakou značkou Max Sport nájsť 18 ďalších druhov produktov, pričom veľmi silné zastúpenie majú 100% prírodné produkty Good morning, obľúbené raw tyčinky Paleo a bio novinky Protein Pasta.

Max Sport produkty sú vyrábané v moderných prevádzkach, ktoré spĺňajú tie najvyššie štandardy. Dôkazom je množstvo cien za inovácie z najväčších medzinárodných výstav v Paríži alebo z Dubaja, ale tiež aj udelenie ocenenia Superbrands na Slovensku. Ich posledným veľkým úspechom je zisk ocenenia Volba spotřebitelů v Českej republike pre produktovú radu Royal Protein. Cieľom Max Sport je byť značkou, ktorá prináša produkty 21. storočia a ponúkať zákazníkom zdravšiu a funkčnú podobu snackov.


Portál Cvičte.sk

Cvičte.sk je mediálny portál, ktorého snahou je v prvom rade motivovať všetkých k pohybu a zdravému životnému štýlu. Denne prináša svojim čitateľom zaujímavé informácie o cvičení, stravovaní, rôznych podujatiach a zaujímavých osobnostiach športového života. Jana Šimkovičová s jej tímom žije športom každý deň a túto vášeň pretavuje práve do informácii, ktoré zdieľa s čitateľmi. Aktuálne je ich viac ako 300 tisíc mesačne. Popri portáli CVIČTE založila spolu s manželom vydavateľstvo FITnamotávka, ktoré sa venuje vydávaniu 100% zdravých kníh. Najnovším titulom sú ZDRAVÉ RÝCHLOVKY.


Orechové nátierky LifeLike

Orechové krémy LifeLike vznikli z jediného dôvodu. Z vášne k aktívnemu životnému štýlu a kvalitným potravinám. Libor Mačalík s jeho ženou Vendulou našli po záľube vo fitness aj záľubu v orechoch. Preto namiešali domáce arašidové maslo.

Arašidový krém chutil aj kamarátom a postupne vznikali mandľové, kešu alebo lieskové krémy. Rovnako kombinácia s kokosom, čokoládou alebo jedinečná séria Twister. Všetky majú spoločné jedno. Kvalitu. Poctivosť. Čerstvosť.

Vypočuj a pozri si ďalšie epizódy

BodyWorld.sk Aká je kvalita a výber proteínov na Slovensku?

Milan Sedliak Ako často prijímať bielkoviny a ktorý zdroj je najideálnejší?

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár