11.04.2017

Fořt & Beňuš Jedalníček športovca

5. októbra 2016 prijal pozvanie do debaty s našim odborníkom Viktorom Bielikom vzácny hosť z Čiech Petr Fořt.

Je to RNDr. Petr Fořt, CSc., nezávislý expert vo výžive, autor mnohých publikácií a autor Komplexnej nutričnej typológie používanej v poradniach Sveta zdraví. 

Aby sme debatu o jedalníčku športovca okorenili, prizvali sme aj športovca svetovej extratriedy. Jeho meno je Matej Beňuš, strieborný medailista z hier v Rio 2016.


Náčrt tém:

Je strava športovca výnimočná?

Ako sa stravovať pre silu a rast svalstva?

Na diskusii Ako byť FIT a jedalníček športovca sa stretli Petr Fořt a Matej Beňuš. RNDr. Petr Fořt, CSc., nezávislý expert vo výžive, autor mnohých publikácií a autor Komplexnej nutričnej typológie používanej v poradniach Sveta zdraví. Aby sme debatu o jedalníčku športovca okorenili, prizvali sme aj športovca svetovej extratriedy. Jeho meno je Matej Beňuš, strieborný medailista z Rio 2016 v kanoistike.

V podcaste nám Matej prezradil, ako sa stravoval na Olympiáde v Rio 2016, ako vyzerali jeho raňajky. Na to nadviaže p. Fořt a prezradí, či raňajkovať alebo nie. Postupne prejdú aj stravu a výživu detí a ako im pripraviť ideálnu desiatu. Spomenú takisto doplnky výživy a suplementy, ktoré by sme mali užívať denno denne.

Viac informácií získate na akobytfit.sk. Akciu podporili Max Sport, advanced nutrition, City Fitness, superstrava.sk, Sportdiag či sli.do.


Ak sa vám relácia páči, odporučte ju aj kamarátom a známym.

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár