27.01.2018

Kardiológ Prof. Viliam Bada Čokoláda, vajcia aj červené mäso sú vhodné pre naše zdravie

Epizóda 9

Počas epizódy sme sa venovali: • Červené mäso • Čokoláda • Vajcia a cholesterol • Transmastné kyseliny, margaríny a rastlinné oleje • Ochorenia srdca, ciev a cukrovka

Profesor Viliam Bada je skvelý rozprávač a skúsený rozhľadený človek. Najzaujímavejšie sú jeho názory na tuky, maslo, slaninu, čokoládu či červené mäso. Celý diel bol jedna veľká inšpirácia a je fascinujúce, ako spája rôzne fakty a teórie do príbehu. Študoval na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú ukončil 28.6. 1967. Od 1.9.1967 nastúpil na III. internú kliniku LFUK, (prednosta akademik T. R. Niederland), do kardiologickej skupiny pod vedením Prof. MUDr. J. Gvozdjáka, DrSc. Na III. internej klinike LFUK pracuje doteraz. 

Na tomto pracovisku absolvoval prípravu na atestáciu z internej medicíny I. (1971), internej medicíny II. (1975) a z kardiológie (1979). Tu vypracoval experimentálny príspevok k účinku Propranololu na metabolizmus myokardu, ako vedeckú ašpirantúru (1978). Na III. Internej klinike pracoval ako asistent a odborný asistent. Roku 1986 bol menovaný za docenta, roku 1994 habilitoval obhájením práce : metabolický podklad použitia horčíka v kardiológii. Roku 1995 bol inaugurovaný za profesora internej medicíny. Po dobu 19 rokov bol prednostom III. internej kliniky.

Stal sa jedným zo spoluautorov prvej kompletnej pregraduálnej učebnice internej medicíny v slovenčine, ktorá vznikla z iniciatívy a pod editorstvom prof. J. Gvozdjáka a dosiahla 3 vydania. Napísal učebnicu základov elektrokardiografie, ktorá vyšla niekoľkokrát a celkovým počtom 8500 výtlačkov a stala sa najpredávanejším titulom Vydavateľstva Univerzity Komenského. Pre potreby verejnosti napísal r. 2014 knižku: Ako sa dá predchádzať chorobám srdca a ciev, ktorá v r. 2017 vyšla v II. rozšírenom a doplnenom vydaní

Ocenený bol Dérerovou cenou, cenou Marquis Who is Who in the Science, Stodolovou medailou, Celouniverzitnou profesorskou prednáškou na základe návrhu rektora Univerzity Komenského a odsúhlasení Vedeckou radou Univerzity Komenského, prednáškou v rámci Detskej Univerzity Komenského, Prémiou Literárneho fondu a Niederlandovou cenou. Bol členom Vedeckej rady Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a predsedom komisie pre záverečné skúšky z internej medicíny. Bol členom redakčnej rady Cardiology Letters a predsedom Disciplinárnej komisie Lekárskej komory. 

Počas epizódy sme sa venovali:

· Červené mäso

· Čokoláda

· Vajcia a cholesterol

· Transmastné kyseliny, margaríny a rastlinné oleje

· Ochorenia srdca, ciev a cukrovka

Epizóda krok za krokom:

3:05 Kto je Aleš Hrdlička a prečo je pre nás dôležitý tento antropológ?

4:00 Pima Indiáni, obezita či diabetes. V čom je zvláštna ich genetická výbava?

6:10 červené mäso a dlhovekosť. Čo hovorí dlhodobé sledovanie Indiánov?

8:50 brojler, sliepka a kvalita kuracieho mäsa

10:00 Prečo je červené mäso zdravé a kvalitné pre organizmus?

11:56 zdravé je to, čo je zisk

12:17 symbol zdravia, slepačie vajce. Čo obsahuje, aké vitamíny, prospešné látky a makroživiny?

14:35 transmastné kyseliny, margarín a stužené tuky

16:50 aké výrobky obsahujú transmastné kyseliny?

19:12 koľko krát majú Inuiti nižšiu úmrtnosť ako bežný Európan?

22:40 spracované výrobky, rastlinné tuky

24:10 spotreba nasýtených tukov v Európe, kde je najvyššia? Ako to súvisí s ich ochoreniami srdca?

26:10 maslo, slanina a nasýtené tuky

28:15 najväčší problém stravovania a kvality potravín je zdroj

30:26 je slanina zdravá?

31:39 vajcia a cholesterol či ochorenia srdca.

32:10 Čo je cholesterol?

33:05 ako napodobniť chuť akéhokoľvek jedla?

33:20 príbeh legendárneho kečupu Heinz. Aká je pravda?

34:45 čokoláda a jej vplyv na zdravie. Je odtučnená kvalitná?

33:42 pravda o holandskom kakau. Prečo je nezdravé a škodlivé pre naše telo?

36:55 čokoláda a liečba cukrovky

37:25 čokolády Milka a Nestlé a ich príbehy

38:32 placebo, čo znamená jeho význam a ako na nás vplýva

40:20 čokoláda a kakao, aké sú ich benefity? Sú vhodné pre diabetikov?

Podcast počúvaš aj vďaka partnerom

Max Sport

Max Sport je slovenská firma zaoberajúca sa vývojom funkčných potravín s cieľom byť značkou, ktorá ponúka svojim zákazníkom zdravšie a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam. Spoločnosť Max Sport s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom poskytnúť modernú výživu pre miestnych profesionálnych športovcov v oblasti atletiky a fitness. Počas niekoľkých rokov výrazne rastúceho dopytu po produktoch Max Sport - Protein a Life + Energy, sa tieto produkty stávali čoraz populárnejšími medzi bežnými ľuďmi. Tí hľadali zdravšie alternatívy stravy a chutnejšie alternatívy ku klasickým sladkostiam.

Tento trend viedol k tomu, že firma Max Sport sa v roku 2010 rozhodla kompletne zmeniť stratégiu a zamerať sa na miesta predaja, kde sa vyskytuje široká verejnosť. Bol dobrý krok a tyčinka Max Sport Protein Bar sa stala najpredávanejšou lokálnou značkou v segmente zdravej a športovej výživy.

Okrem už klasickej proteínovej tyčinky môžete pod rovnakou značkou Max Sport nájsť 18 ďalších druhov produktov, pričom veľmi silné zastúpenie majú 100% prírodné produkty Good morning, obľúbené raw tyčinky Paleo a bio novinky Protein Pasta.

Max Sport produkty sú vyrábané v moderných prevádzkach, ktoré spĺňajú tie najvyššie štandardy. Dôkazom je množstvo cien za inovácie z najväčších medzinárodných výstav v Paríži alebo z Dubaja, ale tiež aj udelenie ocenenia Superbrands na Slovensku. Ich posledným veľkým úspechom je zisk ocenenia Volba spotřebitelů v Českej republike pre produktovú radu Royal Protein. Cieľom Max Sport je byť značkou, ktorá prináša produkty 21. storočia a ponúkať zákazníkom zdravšiu a funkčnú podobu snackov.

P.S. osobne odporúčam Protein bean pastu, paleo raw protein tyčinky či Royal protein radu.

Portál Cvičte.sk

Cvičte.sk je mediálny portál, ktorého snahou je v prvom rade motivovať všetkých k pohybu a zdravému životnému štýlu. Denne prináša svojim čitateľom zaujímavé informácie o cvičení, stravovaní, rôznych podujatiach a zaujímavých osobnostiach športového života. Jana Šimkovičová s jej tímom žije športom každý deň a túto vášeň pretavuje práve do informácii, ktoré zdieľa s čitateľmi. Popri portáli CVIČTE založila spolu s manželom vydavateľstvo FITnamotávka, ktoré sa venuje vydávaniu 100% zdravých kníh. Najnovším titulom sú ZDRAVÉ RÝCHLOVKY.

Orechové nátierky LifeLike

Orechové krémy LifeLike vznikli z jediného dôvodu. Z vášne k aktívnemu životnému štýlu a kvalitným potravinám. Libor Mačalík s jeho ženou Vendulou našli po záľube vo fitness aj záľubu v orechoch. Preto namiešali domáce arašidové maslo.

Arašidový krém chutil aj kamarátom a postupne vznikali mandľové, kešu alebo lieskové krémy. Rovnako kombinácia s kokosom, čokoládou alebo jedinečná séria Twister. Všetky majú spoločné jedno. Kvalitu. Poctivosť. Čerstvosť.

P.S. Coconut Twister, Cinnamon Twister alebo 100 % lieskové maslo sú absolútne TOPky!

Vypočuj si ďalší názor o tukoch a slanine

Igor Bukovský

Michal Páleník

Ján Valach

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár