15.04.2017

Viktor Bielik Kde sú hranice ľudských možností?

V spolupráci s našim hosťom Viktorom Bielikom

asdasda

Viktor Bielik od roku 2003 vyučuje a prednáša fyziológiu človeka na FTVŠ UK. Od roku 2004 pracuje s vrcholovými a rekreačnými športovcami v oblasti diagnostiky trénovanosti a zdravotného zabezpečenia.


Je autorom kníh Neležme, bežme, Umenie behať, Laktát v športovom tréningu, Regenerácia v športe a viacerých odborných prác a publikácii, ktoré sa venujú problematike výživy, diagnostiky trénovanosti a metodológie vo vrcholovom, ale aj rekreačnom športe. Aktívne sa zúčastňuje amatérskych pretekov v behu, triatlone a bežeckom lyžovaní.

Športový fyziológ a od roku 2015 aj člen Ako byť FIT tímu Viktor Bielik načrtne v prednáške z augusta 2014, kde sú hranice našich možností v športe. V úvode nám spomenie, aké sú základné stavebné prvky nášho tela. Potom prejde na úroveň nášho metabolizmu a ako si ho správne odmerať, ako z neho vyťažiť maximum.


Určite nám načrtne aj reálne príklady zo života, s akými problémami za ním prichádzajú klienti. Ako schudnúť, ako využívať úroveň nášho metabolizmu pre nárast svalov alebo úbytok hmotnosti.

Ako vyzerá profil športovca v sezóne a mimo sezóny. Aký je pomer sacharidov, tukov a bielkovín a čo zvyknú "osekávať" nutriční poradcovia pri snahe redukovať hmotnosť. Zároveň nám načrtne, ako funguje naše trávenie a rozpúšťanie potravy.


Viktor sa pokúsi odpovedať aj na otázku, či sme alebo nie sme mäsožravci. Ako sme boli historicky prispôsobení na príjem a spracovanie potravy. Či nás inšpirujú Japonci, Keňania alebo neandrtálec?

Obľúbená téma je aj potreba sacharidov. Či ich zaradiť alebo nezaradiť do stravy športovca. Vysvetlí nám všeobecnú formuláciu od WHO, ako by mala vyzerať ideálna strava u človeka čo sa týka zloženia makronutrientov. Dokážeme vôbec nasýtiť ľudstvo len jedením kvalitných živočíšnych bielkovín?


Všetky odpovede získate, ak si stiahnete podcast a vypočujete si ho pri tréningu, jazde na bicykli či v aute. Ak sa Vám páči, odporučte ho aj svojim kolegom a kamarátom.

Nenašli sa žiadne komentáre.

Zanechať komentár